Visai jau netrukus, balandžio 25 d., Kėdainiuose nusimato pirmosios šio sezono kūno fitneso varžybos – „Arimex“ Lietuvos kultūrizmo, fitneso ir bikini 41-asis čempionatas, „Fit model“ ir jaunimo pirmenybės. Apie sceninio-varžybinio sportininkių įvaizdžio subtilybes šiandien kalbinu „Grožio dirbtuvių“ vizažistę Natalją.

Natalja, kiek laiko Tu jau dirbi būtent šioje srityje puošdama sportininkes scenai? Papasakok apie savo pradžią.

Natalja:   aš sportininkes puošiu jau beveik 4 metus. Pirmosios mano varžybos buvo gal kokiais 2017 metais… Prisimenu, net neturėjau jokių minčių dirbti šioje srityje. Tačiau mano gera draugė Anastasija tuo metu turėjo projektą „Fit Model Lietuva“, ji man ir pasiūlė pabandyti. Galima sakyti, jos dėka ir įvyko mano startas. Pirmą kartą, prisimenu, teko važiuoti dažyti sportininkes į Pasaulio čempionatą į Latviją. Mano žinios apsiribojo bendromis žiniomis, įgytomis mažiažo akdemijoje, ir, aišku gi, youtube 🙂 Bet tuo metu maniau, kad esu labai išmintiga ir man to pakaks. Pasirinkdavau tamsiausią pudrą, juk svarbu, kad tamsi, veidus sausindavau su Egipto žeme, pridėdau nerealiai daug highlighter‘io ir buvau pati sau faina, kad oho kaip gerai aš čia dažau!  🙂 Bet turiu paminėti, kad už makiažus neimdavau nieko, gal tik už kurą simboliškai, nes tuo metu man svarbiausia buvo įgyti patirties. Aišku, nuo to laiko labai labai daug kas pasikeitė.

 

Kokie yra pagrindiniai vakarinio ir varžybinio makiažo skirtumai?

Natalja: Vakarinis ir varžybinis makiažas stipriai skiriasi. Taip, klasikinis vakarinis makiažas yra pakankamai ryškus, tačiau jis nėra tinkamas ryškiam sceniniam apšvietimui. Vakarinis makiažas kuo puikiausiai atrodo restorane, klube ar kitoje patalpoje, kur apšvietimas nėra toks ryškus ar šviesa prigesinta. O štai sceninis makiažas turi būti ne tik ryškus ir matomas iš toli, bet dar ir esant ryškiam apšvietimui neblizgėti.

 

Ar būtinai turi derėti bikinio ir makiažo spalvos?

Natalja: Taip, žinoma, bikinis ir makiažas iš dalies turėtų derėti. Tačiau svarbiausia – nepersistengti. Ypač jei bikinis yra labai ryškus: salotinis, fuksijos, žydras ir pan. Tokiu atveju ryškesnį akcentą galima būtų įterpti, tačiau jokiu būdu nedaryti viso judančio akies voko tokios pat ryškios spalvos.

Papasakok, kokios yra didžiausios varžybinio įvaizdžio klaidos?

Natalja: Aš gal punktais išvardinsiu 🙂

1)Labai blogai yra manyti, ypač toms, kas pačios dažosi, kad tinka bet koks makiažo pagrindas, svarbu tik tamsus. Jokiu būdu ne. Renkamės ne pagal tamsumą, bet pagal šiltumą. Kūnas per varžybas yra dengiamas specialiu grimu, kurio spalva yra labai labai šilta ruda. Todėl veidas, padengtas bet kokiu makiažo pagrindu, gali virsti tiesiog murzina pilka dėme. 2) Visam veidui užteks vienos spalvos. Tikrai ne. Aš sportininkėms naudoju mažiausiai dvi skirtingas makiažo pagrindo spalvas. 3) Sausinti su Egipto žeme. Čia, kaip jau ir sakiau, aš taip darydavau prieš kokius 5 metus, kai tik pradėjau dažyti per varžybas J Iš tiesų Egipto žemė nėra blogas produktas, bet jis labiau tiktų atlikdamas bronzanto funkciją. 3) Daugiau highlighter‘io! Ir tada jūsų veidas scenoje švies kaip taip taukuotas blynas. Scenoje ir taip karšta, joks papildomas blizgesys grožio tikrai nepridės. 4) Šešėliai tik juodi, balti ir dar sidarbinių galima. Toks miksas susilieja į kažkokią pilką masę, kuri iš tolo šviečia kaip mėlynė. 5) Priaugintos blakstienos – mažiau darbo. Ir taip, ir ne. Atliekant makiažą priaugintos blakstienos apsivelia naudojamais produktais, papilkėja. O kur dar prarasta galimybė pasiekti visas vietas tarp blakstienų? 6) Jei netika raudonos lūpos, tai tiks Nude. Jokiu būdu. Tai yra scena, o ne pasivaikščiojimas parke. Čia reikia ryškumo. Lūpos tik raudonos ir visų kitų jos atspalvių. 7) Plaukus išsitiesinsiu pati ir bus ok. Ne, ne, ne…

Išties labai įdomu yra Taves klausytis. O gali papasakoti, kokį nors juokingą nutikusį įvykį varžybų rytą?

Natalja: Na, man įsimintiniasia buvo gal tai, kai viena sportininkė tiesiog pramiegojo savo laiką. Labai tada dėl jos jaudinomės, nes mūsų užrašymai yra sudėlioti kas valandą, ir kiekvieną minutė yra svarbi. Aišku, gerai, kad kita sportininkė, gyvenusi šalia kambaryje, sutiko apsikeisti. Nes tikrai būtų labai gaila, kad taip nutiko ir mergina liktų nedažyta.

Ar tiesa, kad varžybinis įvaizdis nėra labai populiarus Lietuvoje?

Natalja: Taip, deja, tai tiesa. Kažkodėl mūsų merginos labai taupo savo įvaizdžiui – dažosi pačios arba pas meistres, kurios nelabai gal supranta, kas tai yra. Aš galiu pasakyti tik tiek, kad paskui, kai sportininkės išvažiuoja toliau už Lietuvos ribų, labai pamato, kaip į sceną yra ruošiamos kitų šalių atstovės ypač rusės. Aš nesakau, kad aš esu geriausia, bet šią sritį, ko gero, tikrai Lietuvoje išmanau geriausiai. Esu sertifikuota Elvyros Alymovos (IG @elissalymova) mokinė, pas kurią važiavau mokytis individualiai į Maskvą, kad įvaldyčiau jos sceninio makiažo techniką ir galėčiau ją naudoti bei mokyti kitus čia, Lietuvoje. Į savęs tobulinimą, kalbu ypač apie varžybinį makeup, esu investavusi begalę pinigų. Tai geriausios priemonės, blakstienos, kurias naudoja žymiausios passaulyje varžybinio makiažo meistrės, ir viskas tai – kad mūsų merginos atrodytų ne prasčiau už užsienietes.

Ar turi kokių nors savęs „kopijuotojų“? Kaip į tai reaguoji?

Natalja: Aš jau niekaip nereaguoju. Apie tokias žinau, ir žinau, kokiu būdu buvo „įgytos“ žinios.  Aš esu aš, ir mano kelias iki tokios manęs buvo labai sudėtingas ir vingiuotas. Kita vertus, jei kopijuoja, tai vadinasi nori lygiuotis. Aš neapsikraunu šiuo klausimu 🙂

Ačiū Tau labai už pokalbį 🙂

Norėčiau papildyti labai įdomų ir informatyvų Nataljos pasakojimą ir pasidalinti įžvalgomis, kas liečia plaukus kuriant sceninį varžybinį įvaizdį. Pradėsiu nuo to, kad ne veltui yra sakoma, jog plaukai – tai moters karūna, ir lipant ant scenos labai svarbu nepamiršti ją”nublizginti” :).

Merginos daro didelę klaidą, kai nusprendžia susitvarkyti plaukus pačios. Nes net ir iš pirmo žvilgsnio paprasčiausia šukuosena – tiesūs plaukai – tai nėra banalus plaukų prabraukimas tiesinimo žnyplėmis. Prieš tiesinami plaukai yra specialiai paruošiami – atliekamas pakėlimas nuo šaknų, plaukai blizginami ir išfenuojami tam, kad lipant į sceną (o tiksliau stresuojant, prakaitojant ir pan.) plaukai nesusiriebaluotų, nesusiveltų ir visą dienaą atrodytų lig ką tik išėjus iš salono.
Antra klaida – tai paprašyti sušukuoti plaukus neprofesionalo, o mamos, sesers, draugės ir pan. ir net jeigu Jums atrodo, kad jos moka neblogai sutvarkyti plaukus, supraskite – tai yra scena ir „neblogai” negali būti, turi būti TOBULAI 🙂

Trečia klaida tai – standartų nepaisymas. Kalbant apie varžybinį įvaizdį, yra tam tikri standartai, kurių būtina laikytis, jeigu nenorite išsiskirti iš visų (blogąja prasme) ir prarasti balų. Net jeigu Jus geriausiai jaučiatės su „Arklio uodega”, paklausykite plaukų stilisto rekomendacijų ( aišku, turiu omeny kompetetingų šukuosenų meistrų 🙂 )

Dar keli žodžiai apie vyraujančias tendencijas- itin madinga šio sezono šukuosena – tai tiesūs plaukai su iškelta banga prie veido. Taip pat šį sezoną, kaip ir praėjusiais metsis, neprašausite, jeigu pasirinksite nemirštančią klasiką – Holivudo bangas. Na, ir visai švežia, bet labai greitai užkariaujanti sportininkių simpatijas – smulkios afrikietiškos garbanelės.

 

 Nuotraukos iš asmeninio archyvo

Makiažai – Natalja IG @taly_mua

Šukuosenos – Margarita IG @margarita_sokolovskaja

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *