Sveiki Rūta, papasakokite šiek tiek apie save, kaip susiklostė kad pradėjote gaminti kosmetiką?
Baigiau tarptautinio verslo studijas Vilniaus Universitete prieš 4 metus. Dar studijų metais pradėjau „savęs ieškoti“, bandžiau save keliose skirtingose srityse, kol gana didelio atsitiktinumo dėka patekau į kosmetikos gamybos įmonę. Čia ir apsistojau. Iš pradžių dirbau vadybinį darbą, bet neilgai trukus taip susiklostė viskas, kad teko pereiti beveik visas pozicijas įmonėje ir visko išmokti pačiai, tame tarpe ir įdomiosios gamybos. Žinoma, teko labai daug mokytis, kadangi buvo visai nauja sritis, bet specialistai, kursai, daugybė savarankiško darbo padėjo šiek tiek labiau įsigilinti į greitai pamiltą sritį.
Papasakokite plačiau apie savo veikla?
Šiuo metu kartu su partneriu turime natūralios kosmetikos gamybos įmonę, gaminame natūralią kosmetiką.
Kaip kilo idėja gaminti aliejines kaukes? Nuo ko viskas prasidėjo?
Natūralias aliejines kaukes gaminti idėja kilo gana atsitiktinai. Su aliejais dirbu ir juos pati naudoju jau daugiau nei 5-erius metus. Labai juos mėgstu ir matau didžiulę jų naudą. Taip pat, žinoma ir visos artimiausios draugės ir šeimos narės taip pat gan aktyvios naudotojos ir eksperimentuotojos. Tad dvejonių dėl aliejų naudos ir poveikio niekada neturėjau. Įmonę įsteigėme su tikslu gaminti natūralią kosmetiką – tą įprastinę: kremus, tonikus, valiklius, serumus ir t.t. Tačiau nesitikėjome, kad pačių reikalavimai sau tiek viską ištęs. Tad ilgai užsitęsus kosmetikos kūrimo procesams, ir perskaičius vienos visuomenės veikėjos straipsnį apie tai, kiek jai kainuoja susipirkti aliejus plaukų priežiūrai, atėjo mintis, kad galbūt moterims būtų paprasčiau, jei jos galėtų įsigyti jau paruoštus mišinius. Taip ne tik sutaupoma laiko, pinigų (nes perkant mažais kiekiais, aliejų kainos tikrai yra labai didelės), bet ir nereikia jaudintis, kad tikrai būtų teisingos ir saugios koncentracijos, maksimaliai efektyvus poveikis, nepriekaištinga aliejų kokybė. Visu tuo pasirūpiname mes 🙂 Moterims belieka naudoti.
Kokiu rūšių produktus gaminate?
Šiuo metu yra 4 produktai plaukams: 3 aliejinės kaukės-serumai: atkuriamoji (slinkti linkusiems plaukams), stiprinanti (galinti paskatinti plaukų augimą) ir intensyviai drėkinanti (visam ilgiui), bei stirpinamasis galiukų aliejus. Labai netolimoje atieityje bus ir gerokai daugiau kosmetikos priemonių veidui ir žinoma, itin laukiamų šampūnų.
Kiek laiko užtrunka naujo produkto sukūrimas? Kaip tai vyksta?
Naujo produkto sukūrimas, priklausomai nuo pačio produkto gali užtrukti nuo kelių mėnesių iki metų (netgi kelerių). Paprastai viskas prasideda nuo idėjos, arba poreikio iš klientų. Tuomet priklausomai nuo sėkmės, įgūdžių, žinių ir tiekėjų operatyvumo, eksperimentai laboratorijoje gali tęstis nuo kelių iki keliasdešimt savaičių. Po to, kosmetikos gaminys turi pereiti gan didelę ir griežtą tyrimų eilę, kol viską sėkmingai įvertinus, nustačius produkto saugą, jis gali būti notifikuojamas Europos Sąjungoje ir patekti į rinką.
Kaip atsirenkate žaliavas, iš kurių gaminate produktus?
Turime keletą gan griežtų kriterijų, pagal kuriuos atsirenkame tiekėjus, paskui dar pas kiekvieną tiekėją atsirenkame konkrečias reikalingas žaliavas.
Mačiau kad atsirado ir plaukų galiuku serumas/aliejukas?
Taip, tai kol kas naujausias ir, džiaugiamės, labai populiarus produktas. Kadangi pati niekad nebuvau visokių „aliejukų/serumų“ galiukams fanė, tad anksčiau nė nesusimąsčiau, koks didelis gero produkto trūkumas rinkoje. Nors atrodo produktų šiam poreikiui tiek daug, bet paanalizavus rinką gan greitai pasimato, kad vis tik, absoliuti dauguma produktų yra silikonų pagrindu ir suteikiamas laikinas efektas ilgainiui nebetenkina naudotojų. Tad vėlgi puolėme į laboratoriją, kelios savaitės eksperimentų ir galime pasidžiaugti kol kas tikrai mėgstamu produktu.
Ar daug užsakymu turite?
Skųstis tikrai negalėtume, o ir nėra kuo 🙂
Gal turite kokių nors rekomendacijų merginoms, auginančioms plaukus?
Per pastarąjį pusmetį pabendravau daugiau nei su 7000 moterų plaukų priežiūros temomis. Ir tikrai matau ir suprantu, kaip sudėtinga yra nesant iš šios srities atsirinkti gerus produktus. Rinkodaros specialistai kosmetikos srityje dirba itin gerai. Produktų aprašymai nuostabūs. Ir kas blogiausia, dažniausiai pačių blogiausių produktų netgi ir pirmas poveikis būna nuostabus. Deja, viskas slypi šiek tiek giliau. Tad labai trumpai, patarčiau renkantis priemones plaukams vengti šių pagrindinių dalykų: sulfatų (žymimi „sulfate“, dažniausi – sodium laureth sulfate, sodium lauryl sulfate, bet yra ir kitų), taip pat silikonų (dimethicone, amodimethicone, phenyl trimeticone, dimethiconol). Sulfatai paprastai būna tik šampūnuose, na o silikonų galima rasti tiek šampūnuose, tiek kondicionieriuose, tiek priemonėse po plovimo. Taip pat dar bet kurioje kosmetikos geriausia vengti alkoholio. Čia patarimai iš mano srities. Bet manau, kad čia yra pagrindas. O daugiau tai žinoma stengtis kaip įmanoma labiau sumažinti aplinkos poveikį plaukams (saulė, vėjas, šaltis, chloruotas ar jūros vanduo). Tradiciniai, visur tinkantys – vengti, streso, sveikai maitinanti, gerti pakankamai vandens. Kad ir kaip banaliai skambėtų, tai iš tiesų veikia 🙂 Ir žinoma, nepamiršti plaukų palepinti, padedant jiems atsistatyti iš vidaus. Pats plaukas jau yra negyvas ir dažniausiai dar tie, kuriuos mes matome yra bent jau kelerių metų senumo. Tad jiems tikrai neprošal atstatančios kaukės.
Daugiau informacijos apie Rūtos gaminamus aliejus–>https://manoritualai.lt/
ir –> https://www.facebook.com/groups/PlaukuPrieziura/
Ačiū už patarimą