Pleiskanos – tai atsiskiriančios odos sluoksnio ląstelių plokštelės. Odos ląstelėms keičiantis normaliai, pleiskanojimas yra nepastebimas.

Iš kur atsiranda pleiskanos?

Bet labai dažnai nusilpus imunitetui arba mechaniškai pažeidus oda, atsiranda gausus odos pleiskanojimas, kuri sukelia odoje gyvenantis grybelis „Pityrosporum ovale”


Kai dėl tam tikru priežasčių odos mikrofloros pusiausvyra sutrinka ir pleiskanojimą sukeliantis grybelis ima daugintis, tai erzina odą, kuri reaguoja sparčiu ląstelių atsinaujinimu. Odos ląstelės, užuot atsinaujinusios per 3 savaites, tai padaro daug greičiau (per 7 -10 dienų) mirusios ląstelės nespėja pasišalinti ir kaupiasi ant odos – taip atsiranda pleiskanos. Ir nors šis grybelis nekenkia sveikatai, pleiskanos sukelia dideli fizinį ir emocinį diskomfortą bei mažina pasitikėjimą savimi.


Pleiskanos gali būti sausos ir smulkios arba didelės, riebios/seboriejinės pleiskanos.
Pleiskanų atsiradimo priežasčių gali būti daug, tai :


✅ Hormonų pusiausvyros sutrikimai (pvz. paauglystėje, prieš mėnesines, premenopauzės laikotarpiu.)
✅ Stresas.
✅ Netinkama plaukų priežiūra. Pleiskanojimą gali paskatinti plaukų plovimas šarminiais, odą sausinančiais ar pažeidžiančiais šampūnais arba dažnas plaukų džiovinimas karštu oru.
✅ Kai kurios odos ligos. Sergant žvyneline, grybelinėmis ligomis bei esant riebalinių liaukų veiklos sutrikimui (seborėjai), pleiskanų pagausėja ligos paūmėjimo metu.
✅ Kitos priežastys – tokios kaip nuovargis, netinkama mityba arba vitaminų stoka taip pat skatina pleiskanojimą.


Bet praktika rodo, kad dažniausia pleiskanų atsiradimo priežastis yra labai banali – tai netinkamas šampūnas. Kadangi mūsų odos poreikiai besikeičiant sezonui kinta, netgi mėgstamiausias šampūnas pasikeitus orams gali nebetikti.


Jeigu neturite jokiu odos ligų, atsiradus pleiskanoms pirmiausiai pabandykite pakeisti šampūną.
Jeigu tai nepadės, tik tada pirkite šampūną nuo pleiskanų, bet rinkitės profesionalų arba iš vaistines
.

Labai svarbu atsiminti gydant pleiskanas:

Gyliai valantis šampūnas netinka pleiskanų gydimui – jis sausina odą ir ti dar labiau paskatina pleiskanojimą!

Parduotuviniai šampūnai nuo pleiskanų, ne gydo odos, jie gali tik „užmaskuoti” problemą, bet jos nepašalins.

Jeigu nori daugiau sužinoti apie plaukų priežiūrą, kviečiu užsukti į mano IG @margarita_sokolovskaja čia rasi daug naudingos informacijos ir patarimų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *