Galvos plovimas tokia įprasta procedūra, kad atrodo, jog jos neįmanoma atlikti neteisingai. Tačiau bendraujant su klientėmis dažnai išaiškėja, kad vis dėlto, nemažai merginų/moterų neteisingai plauna galvą, arba pasirenka netinkančius šampūnus ar kondicionierius.
Svarbiausia taisyklė – pasirinkite tinkamą savo galvos odai šampūną. Taip taip – galvos odai, o ne „sausiems galiukams“. Todėl, kad tokio šampūno sudėtyje yra daug aliejų, o jeigu pas jus aktyvi riebalinė liauka jūsų plaukai žymiai greičiau susiriebaluos. Linkusiai riebaluotis galvos odai reikėtų riktis atitinkamą šampūną. Ta pati taisyklė galioja normaliai ir sausai galvos odai. Jeigu Jūsų plaukai yra dažyti ryškiais atspalviais rinkitės šampūną dažytiems plaukams, tokie šampūnai būną žemesnio pH, o tai užtikrina ilgesnį spalvos išsilaikymą. Plonų, tiesių, neturinčių purumo plaukų savininkėms reikėtų rinktis šampūnus, kurie neapsunkina plaukų ir suteikia apimties (dažniausiai jie būna su užrašu „Volume“).
Teisingas galvos plovimas susideda iš 3 labai svarbių žingsnių:
Šampūnu reikia trinkti tik galvos odą. Putų, kurios nubėga su vandeniu, pilnai užtenka, kad išplauti galiukus, net jeigu prieš tai naudojote plaukų laką ar putas. Plaukų galiukų jokiais būdais netrinkite, nes tai skatina skilinėjimą. Šampūnu reikia plauti 2 kartus (išimtis – sausos galvos odos savininkai kasdien plaunantys galvą). Kodėl 2 kartus? Pirmą kartą nuplauname nešvarumus, antrą kartą išplauname galvos odą.
Antras žingsnis – kondicionierius arba kaukė. Juos naudoti būtina todėl, kad kondicionierius ar kaukė uždaro plaukų žvynelius, suteikia glotnumo ir blizgesio plaukams. Kokią priemonę pasirinkti – plaukų kaukę ar kondicionierių? Reikėtų atsižvelgti į jūsų plaukų struktūrą – ploniems, nedažytiems, „sveikiems“ plaukams užtenka kondicionieriaus, o porėtam, linkusiam skilinėti plaukui geriau rinktis kaukę. Paaiškinsiu skirtumą tarp kondicionieriaus ir plaukų kaukės – kondicionierius uždaro plauko kutikulę, neduoda plaukams elektrintis, palengvina šukavimą, suteikia blizgesio ir glotnumo, o plaukų kaukė atlieka tą patį „darbą“ kaip ir kondicionierius, tik savo sudėtyje turi žymiai daugiau aliejų bei kitų drėkinančių ir atstatančių plauko struktūrą komponentų. Tad jeigu jūsų plaukų galiukai yra „sausesni“ drąsiai galite vietoje kondicionieriaus naudoti kaukę. Kaip naudoti? Plaukų kondicionieriaus ar kaukės jokiais būdais negalima tepti ant galvos odos, nes tai paskatins greitesnį plaukų susiriebalavimą, plaukai atrodys „sukritę“. Kondicionierių ar kaukę reikia paskirstyti ant drėgnų, išplautų plaukų galų (žemiau ausų linijos), ir palikti veikti, kuo ilgiau tuo geriau.
Galvos plovimą būtinai užbaikite aliejuku, serumu arba šilku plaukams, kuriuos reikėtų tepti ant drėgnų plaukų. Jeigu džiovinate ir/ar tiesinate plaukus būtinai naudokite apsaugą nuo karščio.
Jeigu norite daugiau sužinoti apie plaukų priežiūrą – kviečiu pasekti mano Instagram @margarita_sokolovskaja čia rasite daug naudingos informacijos ir patarimų